Dantų protezavimas – Kas tai?

Dantų protezavimas – tai odontologinė procedūra, suteikianti galimybę atkurti prarastus ar pažeistus dantis, jų estetiką bei funkcionalumą.

Egzistuoja įvairios protezavimo metodikos, kurios taikomos priklausomai nuo individualios paciento burnos ertmės būklės bei jo lūkesčių. Nepriklausomai nuo to, neturite vieno, kelių ar visų dantų, įvertinęs situaciją, gydytojas paskirs tinkamiausią dantų protezavimo sprendimą, leisiantį Jums susigrąžinti šypsenos estetiką!

 

 

Kada taikomas dantų protezavimas?

Dažnai dantų protezavimas yra asocijuojamas su išimamais dantų protezais ir plokštelėmis. Tai nėra tiesa. Dantų protezavimas ar mikroprotezavimas yra dažnai taikomas siekiant atkurti ir vieną ar kelis pažeistus ar trūkstamus dantis juos atkuriant dirbtinėmis medžiagomis, įklotais, užklotais ar vainikėliais.

Šis efektyvus, ilgaamžius rezultatus užtikrinantis gydymas rekomenduojamas:

 • Netekus vieno, kelių ar visų dantų dėl sveikatos būklės ar traumos;
 • Norint patobulinti šypsenos estetiką.

 

Dantų protezavimo būdai:

„Kordenta“ klinikoje taikome įvairius dantų protezavimo metodus, kurių pasirinkimą diktuoja tiek individuali paciento būklė, tiek jo lūkesčiai. Efektyviausią sprendimą leidžia atrasti konsultacija su gydytoju.

 

Dantų laminatės

Dantų laminatės  – tai itin plonos keraminės arba porcelianinės dantų restauracijos, įprastai tvirtinamos ant priekinių dantų paviršiaus. Šią efektyvią procedūrą dažniausiai renkasi pacientai, kurių nedžiugina esama šypsenos estetika. Itin natūraliai atrodančiomis dantų laminatėmis gali būti koreguojama tiek dantų forma, spalva ar pernelyg dideli tarpai, tiek nudilimai, nuskilimai, nutrupėjimai.

 

Dantų vainikėliai

Vainikėliai dažniausiai naudojami esant rimtiems dantų pažeidimams, dėl kurių netenkama didžioji dalis natūralaus danties vainiko. Taip pat, tai – puikus pasirinkimas danties atkūrimui ant implanto.

 

Tiltiniai protezai

Kai pacientui trūksta kelių dantų ar jų eilių, gali būti pasitelkiamas vainikėlių tiltas, fiksuojamas prie gretimų dantų ar ant implantų. Pavyzdžiui, praradus tris dantis, juos įmanoma atkurti įsriegus du implantus, ant kurių vėliau tvirtinamas trijų sujungtų protezuotų vainikėlių tiltas.

 

Fiksuoti dantų protezai ant implantų

Visi vieno žandikaulio dantys gali būti atkurti naudojant 4, 6 ar 8 implantus, ant kurių tvirtinamas fiksuotas dantų protezas. Ši metodika užtikrina stabilų restauracijos pritvirtinimą ir nepriekaištingą kramtymo funkcijos atkūrimą.

 

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai – tai pigiausias metodas, užtikrinantis individualizuotą dantų atkūrimo galimybę. Priklausomai nuo paciento burnos ertmės būklės, gydymui gali būti skiriamos dalinės ar pilnos plokštelės, lanko atraminės restauracijos arba ant implantų fiksuojami išimami protezai.

 

 

Dantų protezavimo eiga

Ištyrimas ir konsultacija:

Pirminės konsultacijos metus gydytojas odontologas įvertina burnos būklę, išklauso Jūsų lūkesčius, atsako į visus kylančius klausimus bei parengia individualų gydymo planą.

 

Burnos ertmės skenavimas arba atspaudas:

Siekiant maksimalaus tikslumo, pacientui atliekamas trimatis dantų skenavimas arba nuimami dantų antspaudai. 

 

Šypsenos „pasimatavimas“:

Remiantis surinkta informacija sukuriamas šypsenos maketas, atkartojantis tiksliai nustatytą dantų formą, išsidėstymą bei spalvą. Tai pacientui leidžia vizualiai įvertinti galimą galutinį rezultatą.

 

Laikini protezai:

Kad pacientas galėtų jaustis komfortiškai, gali būti tvirtinamos laikinos restauracijos, leisiančios plačiai šypsotis nuolatinių protezų gaminimo periodu.

 

Nuolatinių protezų gamyba:

Remiantis paciento lūkesčiais ir šypsenos „pasimatavimu“, pradedami gaminti nuolatiniai, individualiai pritaikyti dantų protezai, idealiai atkartojantys natūralių dantų formą, išsidėstymą bei spalvą.

 

Nuolatinių protezų tvirtinimas:

Pagamintos nuolatinės dantų restauracijos arba protezai tvirtinami prie paciento dantų ar ant implantų. Gydytojas odontologas pasirūpins, kad jie ne tik atkurtų šypsenos estetiką, bet ir idealiai tiktų, tvirtai laikytųsi ir būtų patogūs.

Registruotis vizitui

Susisiekite nurodytais kontaktais arba užpildykite mūsų kontaktų formą ir rezervuokitės vizitą pas mus.

+370 602 58388

Registruotis vizitui

Užpildykite užklausos formą arba susisiekite nurodytais kontaktais.

  +37060258388

  info@kordenta.lt

  A. Baranausko g. 19, Kaunas (įėjimas iš Saulės g., 2 aukštas)

  I-V 9.00-19.00
  VI 10.00-16.00 (būtina registracija)
  VII Nedirbame